Na Društvu študentov invalidov Slovenije trenutno izvajamo projekt PRAVA SMER. S projektom želimo pomagati študentom s posebnimi potrebami in zaposlenim v visokem šolstvu, da bo študij na daljavo dostopen in prilagojen različnim potrebam študentov.

V okviru projekta smo na različne načine podprli tako študente s posebnimi potrebami kot zaposlene v visokem šolstvu.

Študente smo dnevno spodbujali z različnimi študijskimi namigi in motivacijskimi mislimi ter zgodbami, ki smo jih objavljali na Facebooku, prav tako pa smo pripravili nekaj smernic, ki jim lahko pomagajo v času študija na daljavo. Objavili smo jih pod zavihkom Študenti. Izvedli smo tudi nekaj spletnih srečanj, na katerih so študenti s posebnimi potrebami lahko razpravljali o prednostih in slabostih študija na daljavo in vlogi Društva študentov invalidov Slovenije.

Zaposlene v visokem šolstvu smo podprli predvsem s priporočili, ki smo jih tedensko pošiljali na e-naslove slovenskih visokošolskih institucij, pooblaščenim osebam za študente s posebnimi potrebami in ostalim zainteresiranim posameznikom. Nanašale so se na tri različna področja:

Tudi za zaposlene v visokem šolstvu smo izvedli spletne delavnice, kjer so dobili podrobnejše informacije o zagotavljanju dostopnega študija na daljavo in si med seboj izmenjali izkušnje.

E-priročnik Prava smer

V e-priročniku so zbrana vsa priporočila in namigi za učinkovit študij, s poudarkom na študiju na daljavo, ki smo jih pripravili v okviru projekta.

Prilagoditve spletnih predavanjPrilagoditve študijskih gradivPrilagoditve spletnega ocenjevanja znanjaNamigi za študente

• Prilagoditve študija na daljavo
    Kratkih nasveti za študente glede zagotovitve prilagoditev pri študiju na daljavo.
  • Učinkovita uporaba spletnega orodja Zoom za študente
    Triki in nasveti za študente za učinkovito uporabo Zoom-a.
  • Težave in rešitve na področju spletnega izvajanja predavanj in vaj – WORDPDF
    Izkušnje študentov s spletnimi predavanji in vajami.
  • Težave in rešitve na področju študijskega gradiva – WORDPDF
    Izkušnje študentov pri uporabi študijskega gradiva.
  • Težave in rešitve na področju spletnega preverjanja znanja – WORDPDF
    Izkušnje študentov s spletnim preverjanjem znanja.

Revija Koronca

V okviru projekta Prava smer smo pripravili tudi posebno izdajo društvene revije, ki smo jo poimenovali Koronca.

Napis Koronca

Koronca vsebuje številne zanimive prispevke naših članov, recepte in zanimive intervjuje.

logotip Active citizens fund Slovenija
“Podprto s sredstvi Programa ACF v Sloveniji 2014-2021”