Društvo študentov invalidov Slovenije je nevladna organizacija, ki združuje študente z različnimi posebnimi potrebami in deluje od leta 1996. Skozi leta smo si, z lastnimi izkušnjami, izkušnjami naših članov ter z izmenjavo dobrih praks in izkušenj iz tujine, pridobili številna praktična in teoretična znanja o posebnih potrebah in potrebni podpori.

Visokošolskim institucijam nudimo:

  • svetovanja za izboljšanje dostopnosti študija,
  • svetovanje glede posebnih prilagoditev za študente s posebnimi potrebami,
  • izobraževalne delavnice in seminarje o potrebah študentov s posebnimi potrebami,
  • izobraževanja za tutorje glede nudenja podpore študentom s posebnimi potrebami,
  • seminarje in izkustvene delavnice, ki so namenjene študentom in zaposlenim za večjo splošno ozaveščenost o posebnih potrebah.

Prav tako smo vedno pripravljeni na projektno sodelovanje z visokošolskimi institucijami, saj menimo, da so nacionalni in mednarodni projekti dober način za izboljšanje študijskih pogojev za študente s posebnimi potrebami.

Z veseljem z vami sodelujemo tudi pri raziskovalnem delu na področju posebnih potreb.

Če bi želeli sodelovati z nami, nas kontaktirajte na info@dsis-drustvo.si.