Zaposlene v visokem šolstvu smo izobraževali o potrebah študentov s posebnimi potrebami pri študiju na daljavo

2. marec, 2021

V petek, 26. 2. in v torek, 2. marca 2021, smo v sklopu projekta “Prava smer” izvedli delavnici za zaposlene v visokem šolstvu.

Delavnic so se udeležili profesorji, asistenti, koordinatorji za študente s posebnimi potrebami in zaposleni v referatih. Veseli smo, da so se odzvale različne visokošolske institucije in da so udeleženci prihajali tako iz javnih kot zasebnih visokošolskih zavodov.

V prvem delu delavnice je pogovor je tekel o tehničnih pripomočkih, ki jih študenti s posebnimi potrebami uporabljajo v izobraževanju in o prilagoditvah pri študiju, s poudarkom na prilagoditvah pri študiju na daljavo.

V drugem delu smo se posvetili študentom z Aspergerjevim sindromom. Srečanji sta hitro minili, vsi pa ugotavljamo, da je izzivov za nadaljnje delo še veliko.