Včeraj smo imeli dihalno telovadbo z Manco Izmajlovo

14. december, 2022

Torkovo popoldne smo preživeli v prijetni družbi Mance Izmajlove, znane slovenske pevke, igralke, voditeljice in pedagoginje. Srečanje je potekalo v živo in preko spleta na Zoom-u.

Manca govori za mizo o dobrobiti dihalne telovadbe.

Predstavila nam je dihalne vaje, ki izvirajo iz visokogorja Altaj, metodizirala in proučevala pa jih je ruska operna pevka A. Strelnikova. Že mnoga leta jih proučuje in izvaja tudi sama. Gre za raznolike, hitre vaje in ritmične, odrezave, močne vdihe skozi nos. Vseh vaj je več kot petdeset. Zlata kombinacija jih vključuje trinajst, ki mehko razigbajo celotno telo in postopoma odpirajo ter krepijo ves dihalni sistem. Vaje so zabavne, lahkotne in nekatere skoraj plesne. Primerne so skoraj za vsakogar.

Udeleženci sedijo v polkrogu in poslušajo gospo Manco.

Pokazala nam je nekaj vaj in nas poučila o pomenu dobrega dihanja in močnih pljuč. Bila je zelo prijetna družba. Zahvaljujemo se ji, da je del svojega časa in znanja delila in namenila nam!

Manca s izvaja eno izmed dihalnih vaj z dvignjenima rokama ob ramenih.