Vabljeni na Dobrodelni bazar invalidskih organizacij

28. november, 2019

Nacionalni svet invalidskih organizacij Slovenije (NSIOS) ob mednarodnem dnevu invalidov organizira dobrodelni bazar invalidskih organizacij. Potekal bo v ponedeljek, 2. decembra med 12.00 in 17.00 v hali Jurček Gospodarskega razstavišča. Tam bo tudi naše društvo.

Predstavili se bodo člani 15-ih slovenskih invalidskih organizacij, nekateri izdelki bodo nastajali med samim dogodkom, več organizacij pa bo predstavilo tudi svoje programe, s katerimi uporabnikom omogočajo vključenost in socialno aktivacijo ter izboljšujejo kakovost njihovega življenja.

Na bazarju boste lahko spoznali boste živijo osebe z invalidnostjo, kaj delajo, kakšne so njihove težave težave, kakšni uspehi, lahko pa boste kupili tudi izdelke in s tem podprli izvajanje posebnih socialnih programov invalidskih organizacij.

Dobrodelni bazar bo ob 13.00 s pozdravnim nagovorom uradno odprl Dejan Židan, predsednik Državnega zbora RS, sledil bo nagovor predsednika NSIOS Boruta Severja in nato ob 13.30 tiskovna konferenca.

Podrobnosti si lahko preberete v prilogi.