Vabilo na dogodek Aspergerjev sindrom in študij

15. marec, 2022

Univerza v Mariboru vabi izvajalce pedagoškega procesa UM na predavanje Aspergerjev sindrom in študij, ki ga bo izvajala naša sodelavka Nina Knaus. V okviru predavanja, ki bo potekalo 31. marca 2022, s pričetkom ob 10. uri,​ se bo izvajalka osredotočila na predstavitev Aspergerjevega sindroma.

V prvem delu dogodka bo udeležence korak za korakom vodila skozi značilnosti, ki so pogosto prisotne pri posameznikih, ki se soočajo z Aspergerjevim sindromom. Udeleženci bodo v dogajanje aktivno vključeni preko refleksije lastnega poznavanja obravnavane tematike.

V drugem delu sledi umeščanje študentov z Aspergerjevim sindromom v različne študijske situacije z opozorili, na kaj morajo biti izvajalci študijskih vsebin pozorni, da bo študijski proces, kljub posebnim potrebam študentov z Aspergerjevim sindromom, potekal nemoteno.​

Več informacij in prijava so na voljo na portalu Izpopolni UM (odpiranje v novem zavihku).

Vljudno vabljeni!​