V okviru projekta ZaVse smo izvajali delavnice Izkušnja spreminja

3. september, 2020

Danes smo se mudili v Hotelu Bau v Mariboru, kjer smo izvajali delavnice Izkušnja spreminja. Delavnice smo izvajali v okviru projekta ZaVse.

Projekt ZaVse/4All je pobuda za manj diskriminacije. S projektom želijo prispevati k zavedanju in zmanjševanju problemov, ki se kažejo v družbi na področju enakih možnosti in diskriminacije ranljivih skupin.

Udeleženci so se lahko zapeljali z invalidskim vozičkom, hodili z belo palico, spoznali različne okvare vida skozi simulacijska očala, se igrali družabne igre, prilagojene za slepe in slabovidne ter spoznavali, kako je, če imamo težave z uporabo rok in fino motoriko. Pred tem so spoznali sistem zaposlovanja invalidov v Sloveniji in s kakšnimi težavami se soočajo invalidi na trgu dela.

Pred pričetkom je potekala tudi novinarska konferenca, na kateri je sodeloval tudi sodelavec našega društva, Miha Kosi.