Udeležili smo se usposabljanja o prostovoljstvu v Velenju

12. marec, 2020

Ta teden sta se strokovni sodelavki udeležili intenzivnega tridnevnega usposabljanja za mentorje, koordinatorje in organizatorje prostovoljstva, ki ga je pripravila Slovenska filantropija.

Teme, ki jih je seminar obravnaval so bile vzpostavljanje ali krepitev prostovoljstva v sodelujočih organizacijah, opredelitev vloge prostovoljcev v organizaciji, izbor, spremljanje in motiviranje prostovoljcev za sodelovanje, nagrajevanje prostovoljcev, vloga mentorja ali koordinatorja, predpisi s področja prostovoljstva ter vodenje evidenc prostovoljnega dela.

V aprilu sledi še drugi del usposabljanja, medtem pa bomo na društvu pripravili načrt izboljšav vključevanja prostovoljcev v naše dejavnosti. Veseli bomo vaših predlogov in mnenj, ki nam jih lahko pošljete na info@dsis-drustvo.si.