Udeležili smo se mednarodnega seminarja na Hrvaškem na temo mentalnega zdravja mladih

28. julij, 2023

V drugi polovici julija (16. – 23. 7.) smo se udeležili treninga za mladinske delavce z naslovom “Social and emotional learning for the mental health of young people”. Treninga se je udeležilo 20 mladinskih delavcev in mladih iz Srbije, Hrvaške, Slovaške, Poljske, Nemčije, Avstrije in Slovenije. Potekal je v obliki izkustvenih delavnic, s ciljem, da bi udeleženci razvili znanja in veščine za učinkovito podporo mladim pri soočanju z izzivi vsakdanjega življenja, s poudarkom na širih glavnih področjih: samozavedanje (self-awereness), skrb zase (self-care), zavedanje drugih (social awareness), čustvena inteligenca in učinkovito sodelovanje z drugimi (emotional inteligence and effecitve teamwork).

Nova znanja bomo vključili v pripravo in izvedbo mednarodne mladinske izmenjave, o kateri vas bomo pravočasno obvestili.

Nekaj foto utrinkov s seminarja je spodaj.