Sodelovali smo na konferenci DIGIN 2023

13. oktober, 2023

V sredo, 11. 10. 2023 smo sodelovali na konferenci DIGIN 2023, ki se je osredotočala na dostopnost digitalnih storitev in izdelkov.

V prvem delu konference smo slišali tri predstavitve in sicer o možnostih snemanja ter sprotnega avtomatskega podnaslavljanja in prevajanja predavanj, možnosti naknadnega podnaslavljanja posnetih predavanj ter o digitalni pismenosti in uporabi ChatGPT med mladimi invalidi.

Drugi del je obravnaval pomembnost pravilnega prikazovanje tolmača za znakovni jezik za TV vsebine, dostopnost e-poslovanja za invalide ter splošno dostopnost spletnih strani.

V tretjem delu pa smo slišali o pripravi spletnega tečaja znakovnega jezika, o pripravi orodja za oceno digitalne dostopnosti izobraževalnih institucij, in o pripravi dostopnega multimodalnega načrtovalca poti.

Naši sodelavki sta na konferenci predstavili ovire, s katerimi se v digitalnem študijskem okolju srečujejo študenti s posebnimi potrebami.