Sodelovali smo na Erasmus+ seminarju »From Balkans to Baltics«

21. junij, 2023

Naša sodelavka se je med 14. in 19. junijem 2023 udeležila Erasmus+ seminarja »From Balkans to Baltics«. Potekal je v mestu Lodž na Poljskem.

Namen dogodka je bilo spoznavanje novih partnerskih organizacij in mreženje za izvedbo skupnih dogodkov in projektov. Seminarja so se udeležile organizacije iz Poljske, Litve, Latvije, Grčije, Romunije, Srbije, Severne Makedonije in Slovenije.

Večina organizacij se sicer ukvarja z mladimi ali otroci z avtizmom, težavami v duševnem razvoju in duševnem zdravju, a se osredotočajo tudi na področja zaposlovanja, podjetništva in podpore. Tako smo našli skupne točke in se veselimo nadaljnjega sodelovanja in načrtovanja skupnih projektov, ki bodo namenjeni mladim s posebnimi potrebami.