Sodelavka se je izobraževala o pridobivanju donacijskih sredstev

23. junij, 2020

Slovenska filantropija je v sodelovanju z Agencijo Lars izvedla spletno usposabljanje o zbiranju donacij.

Udeležilo se ga je več kot 30 udeležencev iz različnih nevladnih in prostovoljskih organizacij iz cele Slovenije, med njimi tudi naša sodelavka Alenka Gajšt.

Predavateljica Livija Rojc Štremfelj je usposabljanje razdelila na tri sklope. V prvem je predstavila osnove, kako se lahko nevladne organizacije lotimo zbiranja donacij, kako pomembno je potencialne donatorje informirati o potrebah svojih organizacij oz. uporabnikov in kako primerno in transparentno predstaviti, kako so bila zbrana sredstva porabljena ter kakšni so bili pozitivni učinki. V drugem sklopu smo se udeleženci seznanili z različnimi tehnikami oz. pristopi zbiranja sredstev od posameznikov in v tretjem, kako se lotiti zbiranja sredstev od podjetij.

Vsakemu sklopu je sledila praktična naloga, kjer smo udeleženci teoretično znanje skušali uporabiti v praksi in se tako vzajemno učili tudi na primerih sodelujočih udeležencev in organizacij.

Pravo delo pa nas še čaka in potrudili se bomo, da bomo pri tem čim bolj uspešni v dobro in korist naših članov.