S študenti s posebnimi potrebami smo se pogovarjali o prednostih in slabostih študija na daljavo

21. april, 2021

V torek, 20. 4. 2021. smo na društvu organizirali zoom srečanje študentov s posebnimi potrebami z namenom medsebojne izmenjave izkušeni glede študija na daljavo. Dogodek je potekal v okviru projekta Prava smer.

Odprli smo številne teme od prednosti in slabosti študija na daljavo, odnosa profesorjev do posebnih potreb, tutorstva pa vse do aktivnosti izven študija in načinov ohranjanja motivacije. Udeleženci, ki so prihajali z različnih univerz in fakultet, so v sproščenem vzdušju spregovorili tako o pozitivnih izkušnjah kot tudi težavah pri študiju. Vsi so se strinjali, da so taka srečanja zelo koristna, saj se iz izkušenj drugih lahko marsikaj naučimo. Kljub trenutnim zahtevnim razmeram, ni manjkalo pozitivne naravnanosti prežete z upanjem, da se kmalu vrnemo v običajne razmere. Ob sklepu je bilo predlagano, da se podobni dogodki organizirajo tudi v prihodnje.