S projektom "Prava smer" bomo podpirali visokošolsko osebje pri zagotavljanju dostopnega e-študija za študente s posebnimi potrebami

27. november, 2020

Na Društvu študentov invalidov Slovenije smo pričeli z novim projektom “Prava smer”, ki je financiran s sredstvi Active Citizens Fund v Sloveniji (2014 – 2021) in se bo izvajal do 31. maja 2021.

V okviru projekta bomo za zaposlene v visokem šolstvu pripravili:

• priporočila in smernice za dostopnejši študij na daljavo

Praktična priporočila in smernice se bodo nanašali na pripravo dostopnih predavanj, učnih gradiv in preverjanje znanja. Zaposleni v visokem šolstvu jih bodo prejeli nekajkrat na mesec po elektronski pošti, dostopni pa bodo tudi na naši spletni strani na podstrani Podpora visokošolskim učiteljem. Pripravljeno gradivo bomo sproti objavljali tudi na Facebook strani društva.

• tematske delavnice za zaposlene v visokem šolstvu

Pripravili bomo tudi tri tematske delavnice, na katerih bodo zaposleni v visokem šolstvu pridobili podrobnejša znanja o delu s študenti in organizaciji dostopnega študija. Preko vodenega pogovora jim bomo nudili izmenjavo izkušenj in posvetovanje o dilemah, s katerimi se soočajo pri delu.

Ker želimo našo storitev čim bolj prilagoditi aktualnim potrebam, vabimo vse zainteresirane, da nam na e-naslov nina@dsis-drustvo.si pošljete vaše predloge, vprašanja in dileme, s katerimi se srečujete pri delu s študenti s posebnimi potrebami in poskušali vam bomo pomagati.

V okviru projekta bomo nudili različne oblike podpore tudi študentom s posebnimi potrebami:

• pripravili bomo priporočila o tem, kako si študij na daljavo prilagodijo njihovim individualnim potrebam
  • z različnimi metodami jih bomo opolnomočili, da se bodo zavedali svojih pravic in obveznosti
  • na različne načine jih bomo motivirali za študij in aktiven način življenja v času študija na daljavo.