Predsednik in sekretar DŠIS sta se udeležila zbora članic NSIOS v Laškem

30. marec, 2022

Dne, 29. marca 2022, sta se predsednik društva Amir Alibabić in sekretar Midhet Huskić, udeležila zbora članic NSIOS (Nacioanlni svet invalidskih organizacij Slovenije) v Laškem.

Predsednik Amir Alibabić in sekretar Midhet Huskić sta se udeležila sestanka članic NSIOS v Laškem

Na zboru so predstavili zapisnik prejšnje seje ter vsebinsko in finančno poročilo za leto 2021. V nadaljevanju so se pogovarjali o financiranju invalidskih organizacij ter pomembnosti FIHA – Fundacije za financiranje invalidskih in humanitarnih organizacij v Republiki Sloveniji. Sledila je tudi razprava zakaj je novela Zakona o igrah na srečo škodljiva za invalidske organizacije. Zbor članic so zaključili s predstavitvijo načrta dela za leto 2022 in določili datum naslednjega posveta, ki bo 6. in 7. maja 2022 v Bohinju.