Prebirali smo knjigo Veliki dobitek

29. september, 2020

V ponedeljek, 28. septembra 2020, smo v Mariboru imeli prvo srečanje “Berem, da se zberem” v sezoni 2020/21. V tej sezoni bomo s pomočjo knjig potovali v različne države in mesta, ob tem pa spoznavali, ne le različne kulture, temveč tudi sami sebe.

Ena od udeleženk, sede za mizo, deli svoje mnenje o knjigi, ostali poslušajo.

Na prvem srečanju smo prebirali knjigo Veliki dobitek Meike Winnemuth, ki je zmagala v oddaji Lepo je biti milijonar in se podala na enoletno potovanje okoli sveta. Ob tem spoznava 12 različnih mest v 12 različnih državah, sebe in svoje življenjske vrednote.

Vsi prisotni sedijo za sovjo mizo in razpravljajo o delih knjige, ki so se jih najbolj dotaknili.

Skozi knjigo sta nas ponovno vodili Kim in Maša, ki sta v knjigi odkrili zanimive psihološke vidike, ki so uporabni tudi v naših življenjih. Za vodilno misel, ki je povezovala celotno srečanje, pa smo izbrali naslednjo misel iz knjige: “Bolj boš razočaran zaradi stvari, ki jih nisi naredil, kot zaradi tistih, ki si jih. Zato brez strahu dvigni svoja sidra in odpotuj iz varnega pristana v tuje vetrove!”

Naslednje srečanje je predvideno v novembru.