Poučili smo se o vadbi Qigong

15. marec, 2023

V torek, 14. marca 2023, nas je v okviru mesečnega srečanja obiskala gospa Irena, ki nam je predstavila vadbi taichi in qigong. Z nami je izvedla tudi nekaj vaj qigonga, saj je tovrstna vadba primerna za vsakogar, tudi za osebe s posebnimi potrebami.

Pri vadbi qigong gre za kombinacijo dihalnih in sprostitvenih tehnik, ki vzpostavijo harmonijo in ravnovesje v telesu. S počasnimi telesnimi gibi, dihanjem in vizualizacijo spodbujamo pretok energije v telesu. Gospa Irena pravi, da se z majhnimi gibi in majhnimi koraki v telesu in duši dogajajo veliki premiki. Podrobnosti si lahko preberete in ogledate s klikom na povezavo Tajiquan Qigong Slovenija.

Zelo smo uživali ob vadbi in v družbi gospe Irene ter smo se sproščeni in dobre volje vrnili v svoj vsakdan.

Najlepše se zahvaljujemo gospe Ireni in mojstru Chenu, da sta nam omogočila seznanitev z vadbo, ki je koristna ne le za telo ampak tudi za človeka kot celoto.

Nekaj foto utrinkov srečanja.