Obisk Celja v počastitev Alme Karlin

4. julij, 2022

Na Društvu študentov invalidov Slovenije že nekaj let izvajamo obštudijsko dejavnost Berem, da se zberem. Ena prvih knjig, ki smo jih prebrali je bila avtobiografija Alme Karlin z naslovom Sama, zato smo se odločili, da se odpravimo na izlet v Celje.

Najprej smo se podali v Pokrajinski muzej Celje na razstavo o Almi Karlin, kjer smo izvedeli veliko zanimivosti o njej in njenih mnogih potovanjih. Alma je namreč bila namreč strastna popotnica, ki je sama potovala okrog sveta. Ob tem si je nabrala številne izkušnje, velikokrat si je med potovanji našla tudi različne zaposlitve, pisala potopisne članke in tudi knjige. Doživela je tudi mnogo neprijetnih stvari, kot so malarija, lahkota ipd. Zadnja leta je preživela v koči na Svetini pri Celju.

Nato smo obiskali Celjski grad, kjer smo se sprehodili po okolici gradu in si ogledali starinsko kovaštvo.

Ob koncu smo si v centru Celja privoščili še odlično kosilo, se ustavili pri kipu Alme Karlin in se nato polni novih informacij in prijetnih vtisov vrnili domov.