Novice in prispevki v lažje razumljivi obliki na RTV SLO

13. maj, 2020

Na spletni strani RTV SLO, na portalu dostopno.si, lahko sedaj najdete tudi posebno rubriko, ki vsebuje prispevke narejene po posebni tehniki lahkega branja.

Besedila napisana v tej tehniki so vsebinsko in jezikovno preprostejša in lažje razumljiva. Tudi oblika je drugačna, saj je tekst manj gost in ni tako strnjen, vsebina pa je dopolnjena tudi s slikovnim gradivom.

Trenutno objavljajo predvsem novice, povezane z koronavirusno boleznijo, saj podajajo pomembne informacije, obveščajo o ukrepih, ki jih moramo upoštevati za lastno varnost in varnost ljudi okolii nas. Prav tako obveščajo tudi o dogajanju po svetu.

Gradiva v obliki lahkega branja najdete na povezavi https://www.rtvslo.si/dostopno/lahko-branje/, podrobnosti o rubriki pa najdete tukaj.