Naši člani so v Tehnoparku Celje uživali v sobi pobega

17. januar, 2022

V soboto smo se gibalno ovirani člani odpravili v Tehnopark Celje, kjer smo testirali t.i. sobo pobega oz. skupinski izziv reševanja ugank po Tehnoparku.

Nastala je v solidarnostnem projektu Erasmus+ z naslovom (ne)ZMOŽNOST POBEGA v katerem sodelujeta tudi naši članici Agnes in Mihela.

Tehnopark je prilagojen obiskovalcem z gibalno oviranostjo. Izzivi, ki jih je prejela naša skupina pa so bili bolj miselni in so zahtevali dobro opazovanje in sklepanje. S skupnimi močmi in nekaj dodatnimi namigi naše vodnice iz Tehnoparka, nam je uspelo rešiti celoten izziv. Ob reševanju in kasneje ob debati pa smo opozorili še na nekaj malenkosti, ki bi znale biti ovira za čisto enakopravno sodelovanje gibalno oviranih, da bo le-ta resnično dostopen gibalno oviranim.

Bilo je zabavno, zanimivo in sproščujoče. Hvala Tehnoparku za gostoljubje.

Za vse, ki ste zamudili tokratni izziv, bo priložnost še poleti.