Izobraževanje kariernih svetovalcev UL o slepih in slabovidnih študentih

19. april, 2023

V ponedeljek smo karierne svetovalce Univerze v Ljubljani izobraževali o tem, kako slepe in slabovidne študente podpreti pri študiju, načrtovanju kariere in prehodu na trg dela.

Predstavili smo jim različne okvare vida, težave in ovire s katerimi se srečujejo slepi in slabovidni ljudje, pripomočke, ki jih uporabljajo pri študiju, delu ter orientaciji in gibanju ter jim podali smernice za komunikacijo in spremljanje slepih in slabovidnih. Dotaknili smo se tudi dostopnosti grajenega okolja ter dostopnosti informacij, ki slepim in slabovidnim omogočajo večjo samostojnost.

Študentom s posebnimi potrebami svetujemo, da se že tekom študija obrnete na karierne svetovalce in tako začnete načrtovati in graditi svojo karierno pot, da bo prehod na trg dela po diplomi hitrejši in uspešnejši.