Ponovno smo se s študenti s posebnimi potrebami pogovarjali o študiju na daljavo

14. januar, 2021

V sredo, 13. 1. 2021, je potekalo še drugo srečanje študentov s posebnimi potrebami iz različnih fakultet in univerz.

Tudi tokrat smo spregovorili o tem kako poteka študij na daljavo, si izmenjali izkušnje o tem s kakšnimi ovirami se srečujejo študenti, kaj in kako so že uspešno rešili in kaj še ostaja težava. Tako smo drug drugemu dali ideje in nasvete kako se lažje zavzeti za svoje pravice, ki izhajajo iz statusa študenta s posebnimi potrebami, kako lahko zaradi spremenjenih razmer študenti oddajo vlogo za dopolnitev prilagoditev ter kako pomembna je pravočasna in jasna komunikacija s profesorji o tem, kaj je težava in zakaj ter podajanje morebitnih rešitev.

Za sodelovanje se zahvaljujemo naši članici, Maši Pupaher, ki je tutorka za študente s posebnimi potrebami na Filozofski fakulteti v Ljubljani.

V prijetni in zanimivi diskusiji nam je čas hitro minil, ekipa projekta “Prava smer” pa bo oblikovala priporočila še za ostale študente, ki se srečanj niso uspeli udeležiti.