Izvedli smo izobraževanja za karierne svetovalce Nove univerze in Univerze v Maribrou

18. september, 2023

V petek, 15. 9. 2023 smo karierne svetovalce na Novi univerzi izobraževali o gluhih in naglušnih študentih ter o študentih z govorno jezikovnimi motnjami.

Predstavili smo jim izzive s katerimi se srečujejo študenti s tovrstnimi posebnimi potrebami in prilagoditve, ki jim lahko pri študiju koristijo. Dotaknili smo se tudi predpisov in pripomočkov, ki so v pomoč gluhim in naglušnim študentom.

Po izobraževanju smo skupaj opravili ogled dostopnosti njihove zgradbe v Ljubljani in jim podali osnovne smernice za izboljšanje dostopnosti.

V sredo, 13. 9. 2023, smo izobraževali karierne svetovalce Univerze v Mariboru. Predstavili smo jim različne dolgotrajne bolezni in kako podpreti ter primerno karierno svetovati študentom oziroma diplomantom, ki so dolgotrajno bolni.