Anketa za študente/osebe z avtizmom

11. april, 2024

Na naše društvo se je obrnila doktorska študentka Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani, ki lepo vabi vse študente z avtizmom za izpolnitev vprašalnika na temo samoopredelitve oseb z diagnozo avtizem, izkušnje mikroagresije in diskriminacije ter avtostigme.

Povezava do ankete: https://1ka.arnes.si/a/46379249.

V tujini je vedno glasnejše gibanje, ki se ukvarja s poimenovanjem/uporabo izrazov glede oseb z avtizmom, ki izhaja iz izkušenj in pogledov oseb samih. Radi bi, da bi tudi v našem prostoru osebe z avtizmom imele možnost vključiti se v debato o lastnih pogledih in izkušnjah, zato študenta prosi za izpolnitev vprašalnika.

Vprašalnik je del njenega doktorskega dela pod mentorstvom prof. dr. Irene Lesar.

Vabljeni k izpolnjevanju ankete in k delitvi ankete, če poznate osebe z avtizmom.