Udeležili smo se delavnice "Moč zavedanja"

23. maj, 2024

V ponedeljek, 20. maja 2024, smo se udeležili delavnice z naslovom Moč zavedanja, ki nas je preko različnih somatskih pristopov popeljala na potovanje vase, v poglobljeno raziskovanje medosebnih odnosov in sveta, ki nas obdaja. Med drugim smo izkusili povezovanje s svojo trenutno resničnostjo preko opazovanja dihanja, občutkov v posameznih delih telesa, zaznavanja čustvenih odzivov in nereagiranja nanje. Iskali smo avtentični način povezovanja s seboj in samo izražanja preko giba, kar so nam omogočile prvine biodanze in izraznega plesa. Drznili smo se voditi čutilu za tip in tako preko prvin kontaktne improvizacije raziskovali resničnost v medosebnih odnosih. Prepustili smo se zgovornosti tišine, ki nam je omogočila pogled nase in na svet, ki nas obdaja, z drugega zornega kota. Preizkusili smo vpliv odsotnosti zunanjega vida na poglabljanje notranjega vpogleda in medsebojno deljenje občutij in misli.

Udeleženca s premikanjem dlani ujemata skupni ritem dihanja.

Bilo je sveže, izzivalno, povezovalno, umirjeno, a hkrati ekstatično. Še bi si želeli tovrstnih aktivnosti, saj so nas spomnile tisto, česar nam v današnjem hitrem ritmu življenja in poplavi vsega mogočega, a pogosto odvečnega, primanjkuje … pris(o)tnosti, tako v odnosu s sabo, kot v odnosu z drugimi.

Udeleženca z zaprtimi očmi in z dotikom spoznavata drug drugega.