Študirati ali ne?

Društvo študentov invalidov Slovenije smo ustanovili študenti z različnimi posebnimi potrebami leta 1996, saj smo se zaradi nedostopnosti študija in samih fakultet soočali s številnimi težavami. Tudi danes še ni vse zgledno urejeno, ampak poznavanje potreb študentov s posebnimi potrebami, je veliko večje kot pred leti.

Slabovidna študentka bere zapiske

Študij zahteva resno delo in včasih tudi odpovedovanje, vendar prinese veliko novega znanja in novih izkušenj, prijateljstva za vse življenje in boljše možnosti za zaposlitev. Za boljšo in kvalitetnejšo študijsko izkušnjo smo vam na voljo tudi na Društvu študentov invalidov Slovenije. Informacije glede posebnega statusa na fakulteti, prilagoditvah, ureditvi bivanja, prehrane, štipendije najdete pod zavihkom študenti.

Pri izbiri študija naj vam bodo vodilo besede Aristotla:

TAM, KJER SE KRIŽAJO POTREBE SVETA IN TVOJI TALENTI, TAM JE MESTO TVOJEGA POKLICA.