Teden vseživljenjskega učenja (TVU)

tl_files/Vsebinske_Slike/Novice/Slike/TVU/TVU2013_plakati_barvni_1.png

V sklopu Tedna vseživljenjskega učenja (TVU) bo med 13. 5. in 17. 5. 2013 med 9. -14. h na Društvu študentov invalidov Slovenije, v pisarni v Mariboru potekala predstavitev slepote in slabovidnosti.

tl_files/Vsebinske_Slike/Novice/Slike/TVU/trainingkt 327.jpg

Udeleženci bodo preko izkušnje spoznali, kako je živeti z okvaro vida. Tako bodo preko pripomočkov, ki so namenjeni slepim in slabovidnim, spoznavali kako se kljub slabšemu vidu zmore živeti enakovredno in kakovostno vsakodnevno življenje.

Teden vseživljenjskega učenja (TVU) je najvidnejša promocijska kampanja na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji. Z njim opozarjamo slovensko javnost na vseprisotnost pa tudi pomembnost učenja – v vseh življenjskih obdobjih in za vse vloge, ki jih posameznik v svojem življenju prevzema.

Zato vabljeni v naše prostore na Koroški cesti 53d v Mariboru, kjer vam bomo z veseljem odgovorili na vprašanja o slepoti in slabovidnosti kot tudi o drugih oblikah invalidnosti ter vam predstavili delovanje našega društva.